Torsten Renqvist oljemålning

228504

RENQVIST, Torsten (1924-2007): "Byrån", monogramsignerad och daterad TR London -51, olja på duk, ca 74x81,5 cm
Utställningsetiketter a tergo "Moderna Museet 1974", "Gummesons Konstgalleri", "Württembergiche Kunstverein Stuttgart"

Krackeleringar, färgbortfall

Konst, Måleri

Torsten Renqvist oljemålning

Budhistorik (22 bud)
1136369
14 000
1136336
13 500
1136336
13 000
1136366
12 500
1136336
10 000

Slutpris SEK:
14 000
1 341 EUR, 1 575 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.