Sarreguemines servis

228491

SERVIS, 7 dlr, 1900-talets första hälft, Frankrike, Sarreguemines, majolika, dekor i relief av frukter och bladverk, bestående av: 6 assietter, fat, diameter 19,5-30 cm

Krackeleringar förekommer, en assiett med mindre nagg på kant

Keramik/Porslin

Monter 5

Sarreguemines servis

Budhistorik (2 bud)

1132695
1124607

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.