Smide 17-1800-tal

228479

SMIDE, tråddragare, daterad 1702, handtag med hjärtformad dekor, längd ca 19 cm, FÄSTMÖGÅVA, klappträ, bemålat monogram och daterering "BND 1848" bemålad dekor av blomsterslingor, längd ca 33 cm

Klappträ med slitage och smärre spår av orangrepp

Allmoge

Monter 4

Smide 17-1800-tal

Budhistorik (52 bud)
1136599
7 000
1136609
6 800
1136599
6 600
1136598
6 400
1136597
6 200

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.