Matbord Bruno Mathsson

228445

MATBORD, 1960/70-tal, Bruno Mathsson och Piet Hein, bränmärkt Piet Hein Bruno Mathsson samt otydlig bränmärkning Mathsson International made in Värnamo Sweden, slitsade ben av massiv björk, vitmålad bordskiva, höjd ca 70, diameter ca 160 cm

Brukslitage, skiva med märken

Rum 9

Matbord Bruno Mathsson

Budhistorik (15 bud)
1136490
3 200
1136488
1136487
2 800
1136485
2 600
1136483
2 400

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.