Golvlampa Svenskt Tenn

228441

GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modellnummer 2148, "Uplight", formgiven 1934, mässing, höjd 155

Brukslitage, foten med smärre bucklor

Ändringar/tillägg
Skärm med skador medföljer

Belysning, Golvlampor

Rum 3

Golvlampa Svenskt Tenn

Budhistorik (15 bud)
1135744
2 800
1135574
2 600
1135645
2 600
1135574
1134881

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.