Golvlampa Svenskt Tenn

228440

GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modellnummer 2148, "Uplight", formgiven 1934, mässing, höjd 155

Brukslitage

Ändringar/tillägg
Skärm med skador medföljer

Belysning, Golvlampor

Rum 3

Golvlampa Svenskt Tenn

Budhistorik (29 bud)
1136304
5 400
1136302
5 200
1136301
5 000
1136300
4 800
1136297
4 600

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.