Edvard Rosenberg oljemålning

228414

ROSENBERG, Edvard (1858-1934): "Brottstycke till en dekoration duk å 6 meter öfver Slottet", signerad och daterad Edv. Rosenberg 1892, olja på duk, 198x141 cm

Dukskador, krackeleringar

Konst, Måleri

Rum 9

Edvard Rosenberg oljemålning

Budhistorik (1 bud)

1130734
2014-02-05 23:10:47
16 000

2014-02-09 kl 19:09
Slutpris SEK:
16 000
1 544 EUR, 1 754 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.