Albin Amelin oljemålning

228395

AMELIN, Albin (1902-75): Landskap med tågräls, signerad Amelin, olja på duk, 106x111cm

Märke efter spännramen nedertill

Konst, Måleri

Rum 11

Albin Amelin oljemålning

Budhistorik (20 bud)
1136140
16 500
1136065
16 000
1136062
15 000
1133974
12 500
1133783
12 000

Slutpris SEK:
16 500
1 574 EUR, 1 770 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.