Tema Alfred Helberger oljemålning

228381

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Verschneite bäume", osignerad , enligt etikett utförd 1935, olja på papp, 68x86 cm;

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

Rispor

Ändringar/tillägg
Nr 20

Konst, Måleri

Budhistorik (11 bud)
1141162
4 800
1141133
4 600
1141133
1141132
3 800
1136916

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.