Tema Alfred Helberger oljemålning

228363

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Sandberge bei Nidden", signerad A Helberger, enligt etikett utförd 1918, olja på duk, 60x75 cm;

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

Ytskador

Konst, Måleri

Fack 3

Budhistorik (52 bud)
1140577
20 000
1140568
19 500
1140576
19 500
1140568
19 000
1140566
18 500

Slutpris SEK:
20 000
1 916 EUR, 2 250 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.