Kalenderdosa mässing

228110

KALENDERDOSA, 1700-tal, märkt AL Manach. C: Norman Försvenskad 1787, mässing, längd 13 cm

Bruksslitage, smärre bucklor

Diverse, Allmoge

Monter 12

Kalenderdosa mässing

Budhistorik (7 bud)
1139823
750
1137977
700
1137977
550
1132899
500
1132899

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.