Slaglåsgevär

228104

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal, oktagonal pipa, helstock med kolvlåda, längd ca 131 cm

Slitage, spår av orangrepp

Vapen/Medaljer

Rum 3

Slaglåsgevär

Budhistorik (14 bud)
1133867
1127475
1132270
950
1127475
900
1132128
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.