Signerat exemplar av Roland Svensson

228034

SIGNERAD. SVENSSON, ROLAND. Bilder och minnen. Örebro 1981. Förord G. Svensson.
4:o. Bibliofilupplaga, kolorerade och andra illustrationer (saknar originalfärglitografin).
Mörkbrunt hfrbd med dekoration på främre pärm, i pappkassett. Med Svenssons namnteckning och datering på s. (8) samt på kolofonsidan tillsammans med numrering 162/250.

Böcker/Kartor, Svensk topografi

Monter 29

Budhistorik (4 bud)

1133124
450
1128482
1127868
1121611

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.