Bordsur Atmos

228028

JAEGER-LE COULTRE, Atmos, bordsur, omkring 1960-70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, förgylld sifferring med streck och arabiska siffror, glasat fodral av förgylld mässing, höjd 24 cm, originalkartong och instruktion medföljer, inköpt på Nordiska Kompaniet NK Stockholm

Klockor/Ur

Monter 30

Bordsur Atmos

Budhistorik (16 bud)
1132193
7 000
1131588
6 800
1131621
6 800
1131588
6 600
1131561
6 400

Slutpris SEK:
7 000
668 EUR, 751 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.