Fat Kina

227885

FAT, 2 st, 1800-talets första hälft, Kina, dekor av lanskapsvyer i underglasyrblått, konturerade kant, längd ca 28-36 cm

Stora fatet med tillverkningsdefekt, midre fatet med nagg

Orientaliskt, Keramik/Porslin

Monter 27

Fat Kina

Budhistorik (20 bud)
1130792
1 600
1131472
1130792
1 400
1131471
1 300
1130792

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.