Urna bordslampa fat

227881

URNA, BORDSLAMPA, FAT, 17-1900-tal, Holland, Delft, respektive sannolikt Delft, höjd ca 6-34, diameter ca 34 cm

Fat med omfattande lagningar samt nagg, urna med krackeleringar på glasyr

Keramik/Porslin

Monter 24

Urna bordslampa fat

Budhistorik (6 bud)
1130229
550
1127884
500
1125744
450
1123572
1122977

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.