Stekfat Kina

227758

STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor i underglasyrblått av blomsterknippen, glasyr i järnrött och delvis förgyllning, längd 43 resp 47,5 cm

Bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Stekfat Kina

Budhistorik (7 bud)
1127498
1124413
3 800
1121882
3 600
1121879
1121851
1 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.