Terriner Kina

227756

TERRINER, 3 st, med fat, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), tvinnade hänklar, dekor i underglasyrblått av blomsterknippen, delvis förgylld dekor, längd ca 38 cm

Smärre färgslitage och retuscher

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Terriner Kina

Budhistorik (7 bud)
1130209
8 400
1130208
8 200
1130207
8 000
1130206
7 800
1130205
7 600

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.