Bronsfigurin

227743

FIGURIN, brons, Thailand, 17/1800-tal, Sukhothaistil, Ayudyaperioden, föreställande Buddha, höjd 40 cm

Smärre skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Bronsfigurin

Budhistorik (10 bud)
1129694
6 000
1129693
5 000
1129690
3 800
1128389
3 600
1126302
3 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.