Bordspendyl 1800-tal

227723

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld brons, blånerade visare, guillocherad urtavla med romerska siffror, tavla otydligt signerad..... a Paris, höjd 52 cm

Pendel böjd, saknar nyckel

Ändringar/tillägg
Pendel finns att avhämta vid Ultämningen

Klockor/Ur

Rum 1

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
1128217
5 000
1126423
3 800
1122070
3 200
1121582
1120653
500

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.