Spegel senbarock

227654

SPEGEL, senbarock, dekoren delvis träskuren och gjutet bly, uppsvängt krön med blåa glas, förgylld, fasetterade kvicksilverfolierade glas, 142x58 cm

Smärre skador, omarbetad och kompletterad

Speglar

Rum 4

Spegel senbarock

Budhistorik (19 bud)
1137279
15 500
1131767
15 000
1137278
15 000
1131767
12 000
1131888
11 500

Slutpris SEK:
15 500
1 485 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.