Dosa silver gul emalj

227621

DOSA, silver/900, citrongul guillocherad emalj, invändigt med förgyllning, omkring 1910/20-tal, Louis Kuppenheim, Pforzheim, diameter 8 cm, vikt ca 190 g

Lockets insida med gåvogravyr

Silver

Monter 20

Dosa silver gul emalj

Budhistorik (14 bud)
1126489
4 600
1128008
4 400
1126489
4 200
1128005
1126489
3 400

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.