Vas Kina

227532

VAS, porslin, Kina, omkring 1900, balusterformad, rik polykrom dekor med motiv av fjärilar och fåglar mot celadonbakgrund, reserver innehållande figurscener, dekorhänklar, höjd 45 cm

Lagningar, skador

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Vas Kina

Budhistorik (9 bud)
1129104
650
1127667
600
1127996
600
1127667
550
1127699
500

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.