Fickur i 18 k guld

227484

FICKUR, 18 k guld, 1890-tal, insida märk Chronometre, breguetspiral, emaljtavla, boett med graverad dekor av fågelpar, ankargång, boett nr: 254609, diameter 48 mm, innerboett i 18 k, vikt 80 g

Monogram, tavla och boett med smärre slitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Fickur i 18 k guld

Budhistorik (2 bud)

1131534
3 600
1122840
3 200

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.