Fickur 18 k guld England 1800-tal

227480

FICKUR, 18 k guld, 1890-tal, England, Birmingham, "Half hunter case", emaljtavla, blånerade visare, ankargång, breguetspiral, 3/4 verkbrygga, verk nr: 73066, boetten stämplad JR, diameter 48 mm, ytterboett med urtavla i emalj med romerska siffor, vikt ca 80 g

Saknar innerglas, urtavlan med smärre spricka klockan 6, ytterboett med monogram inskription, fungerar ej

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Budhistorik (10 bud)
1131543
6 000
1130797
5 000
1122849
4 200
1121978
600
1121977
550

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.