Fotogenlampa i nyrenässans

227427

FOTOGENLAMPA på stensockel, nyrenässans, bemålad zink, hänklar i form av maskaroner, höjd med linjeglaset 58 cm
Proveniens: Skänkt av Artur Hazelius till tidgare ägarfamiljen

Kupa saknas, slitage

Belysning, Bordslampor

Monter 18

Fotogenlampa i nyrenässans

Budhistorik (6 bud)
1127086
500
1125764
450
1127084
450
1125764
1117994

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.