Slaglåsrevolver

227395

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, s.k. smålänning, signerad AIS (Anders Johannesson, 1840-1914), fyra mässingspipor i ett knippe, stomme av mässing, längd 21 cm

Slitage, korrosion, varbygel saknas

Vapen/Medaljer

Monter 18

Slaglåsrevolver

Budhistorik (18 bud)
1121453
1 600
1120180
1121452
1120180
1118458
950

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.