Ring guld diamanter

227299

RING, 18 k guld, otydliga stämplar, möjligen Spanien 1940-tal, räfflad yta, 2 hjärtformade fasettslipade och 10 trapetsslipade syntetiska rubiner, 10 rosenstensslipade diamanter, storlek 14,2x15,6 mm, vikt 13 g

Några stenar med smärre nagg

Guld/Smycken

Kundcenter

Ring guld diamanter
Budhistorik (11 bud)
1125621
2 600
1125620
1125618
1 600
1125616
650
1125560
600

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.