Skålfat vas urna Herend

227247

SKÅLFAT, VAS, URNA med lock, porslin, Herend, Ungern, 1900-tal, polykrom dekor samt förgyllning, skålen genombruten, höjd 13-26 cm

Keramik/Porslin

Monter 12

Skålfat vas urna Herend

Budhistorik (14 bud)
1125802
3 200
1125707
1125797
1125707
2 800
1125796
2 600

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.