Urna med lock Herend

227243

URNA med lock, porslin, Herend, Ungern, 1900-tal, polykrom dekor samt förgyllning, höjd 36 cm

Keramik/Porslin

Monter 12

Urna med lock Herend

Budhistorik (11 bud)
1125706
4 400
1125687
4 200
1125210
1125685
1125210
3 800

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.