Fat Qianlong (1736-95)

227188

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, motiv av påfåglar s.k. double peacock, 28x18,5 cm

Nagg, spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Fat Qianlong (1736-95)

Budhistorik (9 bud)
1118860
5 400
1121323
5 200
1118860
4 400
1115808
4 200
1118858
4 200

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.