Väggrelief Annikki Hovisaari

227179

VÄGGRELIEF, föreställande en påfågel,1900-talets andra hälft, stengods, Arabia, Annikki Hovisaari, inristad signatur a tergo AHovisaari, höjd ca 49 cm

Glasyr med krackeleringar

Keramik/Porslin

Rum 7

Väggrelief Annikki Hovisaari

Budhistorik (3 bud)

1114911
1114910
1113072

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.