Tallrikar 1800-tal

227134

TALLRIKAR, 6+6 st, 1800-talets första hälft, flintgods, märkta Sewell(Sewell& Donkin England) bestående av: 6 djupa och 6 flata tallrikar, diameter 24 cm

1 flat med nagg, 1 flat med glasyrdefekt, 1 djup med flera nagg, 1 djup med fotnagg

Keramik/Porslin

Monter 11

Tallrikar 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
1122895
2 400
1122862
1121382
1121299
1 900
1121297
1 700

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.