Fragment 1700-tal

227116

FRAGMENT, 1700-tal, motiv med Madonnan med barnet, bl a siden, broderier delvis med guldtråd, höjd ca 45 cm, ramad
PROVENIENS: Enligt uppgift detalj från ungersk prästkappa

Mattor/Textilier

Fack 4

Fragment 1700-tal

Budhistorik (29 bud)
1122503
2 600
1122751
2 600
1122503
2 400
1122514
1122503

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.