Hugo Zuhr olja

227078

ZUHR, Hugo (1895-1971): "Kithira" (Grekland), monogramsignerad, olja på duk, 54x74 cm
PROVENIENS: SAK inköp 1956

Konst, Måleri

Rum 11

Hugo Zuhr olja

Budhistorik (23 bud)
1124225
6 400
1124248
6 200
1124225
6 000
1124240
6 000
1124225
5 800

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.