Tema: Samisk käpp

226810

KÄPP, samearbete, signerad o daterad OL 1979, björk, graverat horn, tennskivor, längd 110,5 cm

Etnografica

Monter 27

Tema: Samisk käpp

Budhistorik (54 bud)
1131645
13 500
1131637
13 000
1131643
12 500
1131637
12 000
1131642
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.