Fällbord Maria

226656

FÄLLBORD, "Maria ", design Bruno Mathsson 1936, brännstämplad firma "Carl Mathsson Made i Värnsmo Sveden 1978" , björk, höjd 72, 280x110 cm (fullt utfällt)

Fanérsprickor, ytskador

Möbler, Design

Rum 12

Fällbord Maria

Budhistorik (20 bud)
1131344
10 500
1131348
10 500
1131344
10 000
1131347
9 800
1131344
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.