Jenny Nyström pastell

226378

NYSTRÖM, Jenny (1854-1946): "Sommardrömmar", signerad och daterad J.N. -90., pastell på papper, 52x42 cm
LITTERATUR: Illustration i "Album för litteratur och konst", 1890.
Stig Lindholm: Med penseln som trollspö - Jenny Nyströms verkförteckning, upptagen på sidan 27

Konst, Måleri

Rum 11

Jenny Nyström pastell

Budhistorik (12 bud)
1124774
15 000
1120201
14 500
1119994
12 500
1119993
12 000
1119989
11 500

Slutpris SEK:
15 000
1 437 EUR, 1 688 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.