Kinesiska assietter 18/1900-tal

225024

ASSIETTER, 4 st., porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i järnrött med drakar jagandes den brinnande pärlan, diameter 18 cm

Smärre nagg och sprickor samt glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Budhistorik (19 bud)
1140814
1140806
1 900
1140812
1 900
1140806
1 800
1139894
1 700

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.