Kinesiska tallrikar från Qianlongdynastin

224987

TALLRIKAR, 6 st., porslin, udda varav en djup, Kina 1700-tal, dekor i famille rose samt Imari, diameter ca 22,5 cm

Smärre nagg och sprickor, en med retuscherad botten

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Budhistorik (17 bud)
1141211
1140923
1140923
1 900
1139898
1 800
1140922
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.