Porslin Kina teburkar tekanna

224985

TEKANNA, TEDOSOR, 2 st, MUGG, BÄRTALLRIKAR, 4 st, ASIETTER, 3 st, porslin, Kina 1700-tal, dekor i imarifärger, tedosorna med senare lock i metall, tekannans höjd 12, bärtallrikar och assietter diameter 16,5 cm

Nagg och sprickor, glasyrslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 18

Porslin Kina teburkar tekanna

Budhistorik (21 bud)
1140852
4 200
1140581
1140581
3 800
1140851
3 600
1140581
3 400

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.