Terrin Flora Danica

223959

TERRIN med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, modellnummer 186, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, grenformad lockknopp med blommor, märkt Den Kongelige Porcelainsfabrik samt 186, höjd ca 22, längd ca 35 cm

Ändringar/tillägg
originalförpackning medföljer

Keramik/Porslin

Monter 6

Terrin Flora Danica

Budhistorik (5 bud)
1134505
20 000
1134503
15 000
1128425
11 000
1126471
10 500
1126377
10 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.