Stekfat Flora Danica

223957

UPPLÄGGNINGSFAT, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, modellnummer 374, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 374, längd ca 46,5x35 cm

Ändringar/tillägg
originalförpackning medföljer

Keramik/Porslin

Monter 7

Stekfat Flora Danica

Budhistorik (6 bud)
1137047
5 600
1137046
5 000
1137045
4 800
1137044
4 200
1126376

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.