Fat Flora Danica

223955

FAT, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 384, diameter ca 35 cm

Ändringar/tillägg
originalförpackning medföljer

Keramik/Porslin

Monter 6

Fat Flora Danica

Budhistorik (12 bud)
1137338
4 800
1137822
4 600
1137338
4 400
1137818
4 200
1137338

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.