Tema: Nils Nilsson Skum blandteknik

220331

SKUM, Nils Nilsson (1872-1951): Renar på kalfjället, signerad och daterad N.N. Skum 1945, blandteknik, 26x33 cm

(Funnits i ägarens familj sedan 1940-talet )

Konst, Måleri

Rum 12

Budhistorik (13 bud)
1132215
5 200
1132207
5 000
1132057
4 800
1131555
4 400
1128100
4 200

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer