Tema: Nils Nilsson Skum blandteknik

220331

SKUM, Nils Nilsson (1872-1951): Renar på kalfjället, signerad och daterad N.N. Skum 1945, blandteknik, 26x33 cm

(Funnits i ägarens familj sedan 1940-talet )

Konst, Måleri

Rum 12

Budhistorik (13 bud)
1132215
5 200
1132207
5 000
1132057
4 800
1131555
4 400
1128100
4 200

Slutpris SEK:
5 200
490 EUR, 589 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.