Tema: Christian Eriksson brons

219486

ERIKSSON, Christian (1858-1935):Mansbyst-Johan Thuri, signerad och daterad Chr. Er1911, gjutarmärkt Herman Bergman, brunpatinerad brons, höjd 37 cm

Etnografica, Konst, Skulptur

Rum 1

Budhistorik (36 bud)
1132307
18 000
1132312
17 500
1132307
17 000
1132304
16 500
1132304
16 000

Slutpris SEK:
18 000
1 696 EUR, 2 038 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.