Tema: Christian Eriksson brons

219486

ERIKSSON, Christian (1858-1935):Mansbyst-Johan Thuri, signerad och daterad Chr. Er1911, gjutarmärkt Herman Bergman, brunpatinerad brons, höjd 37 cm

Etnografica, Konst, Skulptur

Rum 1

Budhistorik (36 bud)
1132307
18 000
1132312
17 500
1132307
17 000
1132304
16 500
1132304
16 000

Slutpris SEK:
18 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer