Tema: Rotkorg och vrilskål

219478

ROTKORG, samearbete, 1800/1900-tal, höjd 16, längd 25 cm, VRIL, 1900-tal, höjd 15, längd 36 cm

Korgen med skador

Etnografica

Monter 26

Tema: Rotkorg och vrilskål

Budhistorik (5 bud)
1126765
500
1130693
450
1126765
1130690
1126765

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer