Tema: Rotkorg och vrilskål

219478

ROTKORG, samearbete, 1800/1900-tal, höjd 16, längd 25 cm, VRIL, 1900-tal, höjd 15, längd 36 cm

Korgen med skador

Etnografica

Monter 26

Tema: Rotkorg och vrilskål

Budhistorik (5 bud)
1126765
500
1130693
450
1126765
1130690
1126765

Slutpris SEK:
500
47 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.