Tema: Samiskt bälte

219474

BÄLTE, med beslag, nordsamiskt omkring 1900, spännet med silverstämplar AO, Östersund 1906, längd 100 cm

Smärre skador

Etnografica

Monter 27

Tema: Samiskt bälte

Budhistorik (41 bud)
1131554
12 500
1131552
12 000
1131553
11 500
1131552
11 000
1131551
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 178 EUR, 1 415 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.