Tema: Samiskt bälte

219474

BÄLTE, med beslag, nordsamiskt omkring 1900, spännet med silverstämplar AO, Östersund 1906, längd 100 cm

Smärre skador

Etnografica

Monter 27

Tema: Samiskt bälte

Budhistorik (41 bud)
1131554
12 500
1131552
12 000
1131553
11 500
1131552
11 000
1131551
10 500

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer