Buddhaskulptur 18/1900-tal

227032

SKULPTUR, brons, 18/1900-tal, Thailand, i form av Buddha, höjd inklusive träsockel ca 27 cm

Slitage, delar saknas

Orientaliskt, Skulptur

Monter 9

Buddhaskulptur 18/1900-tal

Budhistorik (9 bud)
1122085
1122083
1121606
1121604
1121603

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.