Servis Rörstand "Ostindia"

226930

SERVIS, 65 dlr, porslin, Rörstrand, "Ostindia", bestående av: soppskål, tekanna, kaffekanna, uppläggningsfat, 2 plockfat, såsskål, såssnipa, 2 gräddkannor, smörbytta, 2 buljongkoppar med fat, 3 tallrikar, 7 djupa tallrikar, 13 stora assietter, 6 assietter, 4 djupa desserttallrikar, 2 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, 2 äggkoppar, 6 små skålar, 2 plockfat

Slitage, krackeleringar och smärre nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Rum 9

Servis Rörstand

Budhistorik (13 bud)
1115213
4 800
1115116
4 600
1113440
4 400
1115115
4 400
1113440
4 200

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.